ČERTOVSKÝ VÝLET

V úterý 3. prosince jsme se s dětmi podívali za čerty do Čertoviny u Hlinska. Pro děti zde byl připraven zábavný program s prohlídkou pekla. Děti měly možnost usednout do lavic v čertovské škole, shlédnout sedm pozemských hříchů, osahat si a na vlastní kůži vyzkoušet čertovská mučidla. V čertovské kuchyni nám nabídla čertice k ochutnávce pečené brambory zvané „ kozí bobky“ a v pekelném šenku jsme absolvovali ochutnávku čertovského nápoje. Prohlídka se konala až do samotného dna pekelného, které bylo 12 metrů pod zemí. V závěru prohlídky jsme měli možnost navštívit Lucifera, jeho království a vyzkoušet si pohodlí pekelného trůnu. Děti s nadšením nakupovaly pro rodiče suvenýry s čertovskou tématikou. Peklo nás všechny propustilo na povrch zemský a tak jsme se v pořádku vrátili domů. Výlet se opravdu vydařil a všichni účastníci byli spokojeni z příjemně stráveného odpoledne.