Hlavička - foto

Projekt 100 let republiky

Projekt, který zasáhl všechny žáky i kantory školy si kladl za cíl přiblížit dobu vzniku Československa při příležitosti uplynutí 100 let od toho významného výročí. Žáci prvního stupně s mávátky vlajek a starší žáci v dobových kostýmech se v pátek ráno sešli na nádvoří školy, aby společně pozdravili vzácnou návštěvu prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka s chotí. Role významného státníka se zhostil pan učitel Jiří Zralý a jeho choť ztvárnila paní učitelka Ivana Hladíková. Oba si hned po slavnostním příchodu vyslechli českou a slovenskou státní hymnu a oblíbenou píseň Ach synku, synku. Potom byli slavnostně přivítání dle tradice chlebem a solí. "Držte se hesla: Vaše poznání musí být živý strom," pronesl Masaryk k dětem a ti mu provolali třikrát hlasité ZDAR.

 

Součástí projektu bylo i pouštění draků, opékání špekáčků, technika tisku z hloubky na starém hlubokotiskovém lisu, zpěv národních písní, v jídelně byl na tento den nachystán Masarykův oblíbený oběd a proběhla celá řada  výukových hodin v duchu srovnání výuky dříve a dnes.


Zobrazení: Alba | Podle data

Projekt 100 let republiky


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Fond Vysočiny