Hlavička - foto

Projekt . Krabice od bot

Když děti dělají radost dětem…

Vánoční svátky se blíží a snad každý z nás už se těší nejen na odpočinek u pohádek a cukroví, ale i na to, jak obdaruje své blízké a zároveň se potěší dárky, které sám dostane. Ne všem dětem se to však poštěstí, a proto je tu charitativní sbírka s názvem Krabice od bot.

Jedná se o celostátní kampaň, kterou již několik let organizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické. Prostřednictvím dárků získaných od dobrovolných dárců se snaží zpříjemnit vánoční svátky těm, kteří žijí v tíživé sociální situaci a kteří to ocení asi nejvíc – děti žijící mimo rodiny či z rodin, kterým bohužel na nákup dárků nezbývají v rodinném rozpočtu prostředky. Vše je velmi jednoduché. Prázdnou krabici od bot naplníte dárky pro děti podle vlastního uvážení. V úvahu vstupuje samozřejmě věk a pohlaví dítěte (sbírá se pro děti od 0 do 17 let), tyto údaje je třeba vyznačit na krabici zvenku a štítek dobře připevnit. Až krabici zabalíte, donesete/dovezete ji na některé ze sběrných míst. Celá akce vyvrcholí Štědrým dnem, ale aktuálně míří již do finiše, dárky jsou téměř vybrány a budou převezeny k předem domluveným organizacím, které se postarají o to, aby našly svého adresáta.

Když děti darují dětem, je v tom spousta radosti. Letos se do tohoto krásného projektu zapojili s nadšením i žáci třídy 7.B naší školy. Věříme, že „naše“ krabice vykouzlí pod vánočním stromečkem spoustu úsměvů, tak jako nám při jejich balení.

 

Mgr. Petra Stočková, ZŠ Oslavická


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Fond Vysočiny