Hlavička - foto

Workshopy se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

Workshopy se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

 

 

 

 

Workshopy se spisovatelkou Klárou Smolíkovou 16.5.2022 na ZŠ Oslavická

Bude nám ctí přivítat v pondělí 16.5. na naší škole spisovatelku Kláru Smolíkovou, která uspořádá během dopoledne workshopy pro děti z 1. stupně, s možností zakoupení a podepsání jejich krásných knih.

 

Klára Smolíková je spisovatelka. Knihy, které publikuje, jsou převážně určené dětem. Také pořádá semináře pro učitele i knihovníky a připravuje besedy ve školách a knihovnách pro dětské čtenáře. Z její tvorby: Knihožrouti, S Komenským do komiksu, Husité, Vynálezce AlvaKam zmizela školní knihovna, Tajný čtenářský spolekKdo se zakousl do knih? Spolkla mě knihovna, Pozor! V knihovně je kocour.

  1. Workshop  pro 4.A, 8:00-9:30  Bublifuk: Jak se dělají komiksy?  Komiksová revue Bublifuk představuje deset původních komiksů. V hravém workshopu si holky a kluci vyzkouší, kdo je kdo v komiksové redakci, jakými způsoby komiks vzniká a na co si dát při jeho tvorbě, ale i četbě pozor.
  2. Workshop  pro 3.A,  9:30-11:00 Knihožrouti: Zakousněte se do knihy Knížky Knihožrouti: Kam zmizela školní knihovna? a Knihožrouti: Tajný čtenářský spolek tematizují samo čtenářství. Jak vypadaly dětské knížky před sto lety? Za pomoci pracovních listů z publikace Zakousněte se do knihy děti vypátrají, jak se dá do knihy zakousnout, proč se někdo v knihách válí a kdo je to knihomol. 
  3. Workshop  pro 4.B, 11:00-12:30 Tajná dvojka A + B: Detektivní dílna Detektivní dvojice tvořená Arturem a Bárou a doprovázená neobyčejným psem Šerlokem řeší roztodivné případy. Kdo ukradl kosti na výstavě pravěkých ještěrů či kam zmizela paní učitelka během kouzelnického představení?

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Fond Vysočiny