Škola

Základní škola Velké Meziříčí Oslavická 1800/20 je od 1. 1. 2000 škola s právní subjektivitou. Jejím zřizovatelem je Město Velké Meziříčí. Škola poskytuje základní vzdělávání v 1. – 9. ročníku.  Kromě toho fungují čtyři oddělení školní družiny. Nedílnou součástí školy je školní jídelna s možností stravování i pro cizí strávníky.

Kapacita školy je 550 žáků, počet tříd 18 – po dvou paralelních třídách v 1. – 9. ročníku. Část žáků je z Velkého Meziříčí, část z okolních obcí. Budova školy byla otevřena jako nová 1. 9. 1987, do sítě škol byla zařazena s účinností od 1. 9. 1996.

Areál školy je situován v okrajové části města v Čechových sadech s dobrou dostupností dopravy. Velkou výhodou školy je její umístění v klidném a čistém prostředí.