Hlavička - foto

CO UPEKL JEDEN Z VÁS - DOMÁCÍ ROHLÍKY

Domácí rohlíky 

                                             

Suroviny: 500g hladké mouky, 285g vlažné vody, 60g změklého sádla, 11g soli, 6g instantních kvasnic

Postup:

1) mouku dáme do mísy, přidáme sůl, instantní kvasnice a promícháme. Teprve potom přidáme vodu a sádlo

2) Zapneme robota na nejnižší otáčky a necháme asi 1 minutu běžet. Přidáme rychlost na střední a hněteme 10 minut. Těsto bude hladké a oddělí se od mísy.

3) Těsto dáme na pomoučněnou pracovní desku a rukama jej chvíli přehněteme. Dáme do mísy, vymazané olejem, přikryjeme fólií a necháme kynout cca 90 minut.

4) Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučněnou pracovní desku. Z těsta uděláme bochánky, které na 10 minut zakryjeme a necháme odpočinout. Po té každý bochánek rozválíme. Horní polovinu těsta od sebe a dolní na dvě strany – vlevo a vpravo, abychom získali přibližný tvar rohlíku a smotáme.

5) Vytvarované rohlíky klademe na plech a postříkáme je vodou. Můžeme posypat mákem nebo kmínem. Necháme přikryté ještě 10 minut dokynout. Pečeme ve vyhřáté troubě na 230 stupňů. Při vkládání do trouby zapaříme troubu vodou z rozprašovače. 

                                         

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Fond Vysočiny